Regionální sdružení mládeže Kroměříž
Home
 

Konec zimy trochu jinak

 Jistě jste se všichni zaradovali, když jste spatřili první jarní sluneční paprsky této dlouhé zimy. Mnozí bez váhání okamžitě vytáhli kola, vyrazili na kolečkové brusle či se začali věnovat svému zahrádkářskému umění. Paní Zima sice pomalu odchází, ale všichni vidíme, že se nevzdává jen tak lehce. Někteří z nás ještě mohou sluníčko využít i jinak a jinde. Jsou to milovníci zimních sportů, hlavně ti „skalní“, kteří přeskočí rovnou z lyžáků do plavek. A to jsme my, rodiče a děti, kteří se pravidelně zúčastňují lyžařských nebo turistických zájezdů naší ZŠ.

I když oficiální lyžařská sezona už skončila, sněhové podmínky na horách jsou ještě velmi dobré. Proto jsme uspořádali náš poslední netradiční zimní pobyt. Blankytně modrá obloha,nádherné výhledy na ještě zasněženou krajinu vás doslova uchvátí. Nám se stalo totéž. A ještě něco navíc. Po náročném sjíždění na těžkém jarním firnu jsme si v Jeseníkách mohli vyzkoušet něco zvláštního. Objevili se tam dva mladí lidé, asi milovníci zvířat. Měli je s sebou, a starali se o ně jako o vlastní děti, byla to smečka asi deseti psů z  hustou  srstí. Ti leželi na sněhu, měli na sobě speciální popruhy, které jim pravděpodobně vůbec nevadily. Vedle sebe červené sáně a ani se netvářili, že by jim mohla být zima.

Čekali totiž na nás, děti nebo dospělé, až sjedeme z kopce, aby nám se svými majiteli nabídli atypickou atrakci. Mohli jsme se svézt na saních s pravým psím spřežením – sibiřského plemene psů Husky, kteří zimu mají vlastně moc rádi. Dokonce jsme si je sami mohli řídit. Po pokynech majitelů poslouchali na slovo. Úžasný zážitek na konec sezóny! Jaká byla jejich odměna? No to, že vás mohli svézt. A kdyby jsme  náhodou s nimi zabloudili třeba až na Červenohorské sedlo,prý si za dětský piškot pamatují cestu zpět. No a to je dobré vědět. A nebo možná – ho mít s sebou v kapse od bundy jako děti bonbóny. Pro jistotu. Piškoty ani jiné sladkosti tam sice nerozdávali,ale nedovedete si představit,jaká na pejsky stála dlouhá fronta.Pokud budete mít cestu kolem a uvidíte v dálce zbytky sněhu,jistě tam ještě budou.Vyzkoušejte si to také…

27.4.2013 This post was written by Categories: ČlánkyVíkendové akce Tagged with:
No comments yet


Napsat komentář

Top