Regionální sdružení mládeže Kroměříž
Home
 

O NÁS

Co je Megalea?
Megalea je zdánlivě mladé občanské sdružení, které oficiálně vzniklo v roce 2012 pod vedením Mgr. Yvetty Bartoškové. Neoficiálně už však fungovalo mnoho let před tím a na svém kontě tak má nespočet úspěšných akcí a spokojených lidí, ať už dospělých nebo dětí. Samotný název byl přejat z latiny a v překladu znamená klokan. Toto australské zvíře je pro mnohé symbolem přátelství, pohybu a zvídavosti a jelikož sdružení tyto hodnoty sdílí, zvolilo si zvíře pro svůj oficiální název.

Její poslání?
Posláním Megalei je vytvářet netradiční zážitky, které nejen vytrhnou ze stereotypu všedních dní a doplní chybějící energii, ale napomůžou k novým přátelům a hlavně, vykouzlí úsměv na tváři všem, bez rozdílu věku.

Kdo jí vede?
Zakladatelkou, organizátorkou a odpovědnou osobou veškerých aktivit sdružení je Mgr. Yvetta
Bartošková. Začalo to však nevinně. Na začátku organizovala v rámci školy, kde pracovala jako pedagog, výlety a školy v přírodě. Postupem času se její zájem rozšířil i na mimoškolní aktivity dětí a dnes už pořádá zájezdy, výlety, turistiku, poznávačku jak pro děti, tak pro dospělé, kdykoli a kdekoli. Na začátku měla jen pedagogické vzdělání pro základní školy. Dnes, díky dalšímu vzdělávání, zastane funkci instruktora lyžování i snowboardu,plavání,dopravní výchovu, zdravotníka, vychovatele, průvodce a mnoho dalších.

Komu je určena?
Všem, kdo rádi tráví svůj volný čas aktivně a chtějí něco zažít. Pro děti jsou tu hodné tety, vedoucí i instruktoři, pro dospělé pak zkušení rádci či průvodci,ať už městem či přírodou. Připojit se mohou jednotlivci, skupiny i celé rodiny.

Vize do budoucna

V příštím období by Megalea ráda rozšířila své týdenní aktivity v turnusové záležitosti, s pevnou základnou jak pro letní, tak pro zimní období. Chcete se zapojit i vy, ale nevíte jak? Ozvi se nám a určitě pro tebe nějakou funkci nebo úkol najdeme.


Napsat komentář

Top